Havalimanı Güvenliği

Havalimanı (Airport) Güvenliği

Havalimanımızda uçak ve yolcu için tehdit oluşturabilecek materyalin ileri teknoloji ürünü cihazlarla tanımlanarak geçişin önlenmesinin yanında, kötü niyetli kişilerin ya da bu kişilerce kullanılan şahısların da belirlenerek uçağa binmesinin engellenmesi prensibine dayanan uluslararası standartlarda bir güvenlik doktrini benimsenmiştir.

Methodlarımız

 1. 1
  Havalimanında güvenlik nasıl sağlanıyo

  Havalimanlarında çevre güvenliğinden başlayarak gittikçe daralan ve daraldıkça artan oranda uygulanmakta olan güvenlik kontrolleri vardır. Bu kontroller, Uluslararası kurallar doğrultusunda ulusal mevzuatla belirlenmiştir. Özel Güvenlik görevlileri, Genel Kolluğun (Polis) gözetim ve denetimindeki Havalimanı Terminal binalarına giren kişi ve eşyaların güvenlik taramasını yapıp tehlikeli olarak tanımlanan maddelerden havalimanlarının arındırılmasını temin etmektedir.

 2. 2
  Neden ceket ve kemerlerimizi çıkarıyoruz?

  Kontrol noktasından geçiş yapmadan önce kişinin kapı detektöründe sinyal verebilecek her türlü maddeden arındırılması esastır. Ceket, mont, palto gibi kıyafetlerin çıkartılması; hem kişilerin fazla beklemesini hem de uçuş güvenliğini tehlikeye sokabilecek tehlikeli maddelerin gizlenmesini önleyecektir. Metal olmayan suç unsuru olabilecek nesnelerin de bu yöntemle tespit edilmesi mümkün olacaktır. Kemer çıkartılması uygulamasında da, kemer altına gizlenebilen her türlü nesnenin tespit edilebilmesine yöneliktir.

 3. 3
  Neden tüm X-RAY cihazları açık tutulmamaktadır?

  Milli Sivil Havacılık Güvenliği standardına göre, her bir güvenlik kontrol noktasında sırada bekleyen kişi sayısı 20 kişiyi geçer ise ilave X-RAY cihazının açılması gerekmektedir. İsanbul Atatürk Havalimanı’nda bu standardın yolcu lehine mümkün olan en iyi oranda kullanılmasına azami özen gösterilmektedir.

 4. 4
  El bagajında nelere el konulabilir?

  El bagajı olarak belirtilen bagajlar, kabin bagajı olarak da değerlendirilir. Bu bagajların içinde bariz tehdit oluşturan ateşli silahl ve bıçaklar ile taşınması ve bulundurulması yasak olmayan, ancak kişi ve eşyalara zarar verebilecek, potansiyel tehdit oluşturan her türlü eşya ile tehlikeli maddeler sınıfında yer alan materyaller bulundurulması yasaklanmıştır. Bunun yanı sıra, dış hat uçuşlarında her biri 100 ml’yi aşmayacak kaplarda kişi başına bir adet 20x20 cm ebadında şeffaf poşete sığacak miktarların üzerinde sıvı ve aeresollerin taşınması da yasaktır.

BİR TIK UZAĞINIZDAYIZ

Sorularınızı Bekliyoruz

Kurucu ve yöneticileri 15 yılı aşkın bir süredir sektör içinde hizmet vermektedir. Çalışma ilkelerimizin odağında müşteri memnuniyeti bulunmaktadır.

 • info@mariguvenlik.com
 • destek@mariguvenlik.com
 • +90 212 603 5 577
 • Kocasinan Merkez Mah Ardıç Sok. Arslantaş İş Merkezi Kat : 6 Daire : 6 Bahçelievler / İSTANBUL

  İstanbul’da yaptığı değerli yatırımlarla dikkat çeken Mari Güvenlik, profesyonel kadrosuyla; AVM, konut, rezidans, site, okul, hastane, fabrika gibi alanların emniyetini sağlıyor. Kamu ve özel sektörde “herkes için güvenlik” vizyonuyla ilerleyen Mari Güvenlik, yaşam alanlarını başarıyla koruyor ve ortam huzurunu sağlıyor ...

  ADRESİMİZ

  Kocasinan Merkez Mah Ardıç Sok. Arslantaş İş Merkezi Kat : 6 Daire : 6 Bahçelievler / İSTANBUL

  TELEFON NUMARAMIZ

  +90 212 603 5 577

  E-POSTA ADRESİMİZ

  form@mariguvenlik.com